All4Dent…mindenki egyért: az Ön egészséges mosolyáért! 

Implantológia

Implantológia, pontosabb nevén a fogászati implantológia (dento-alveolaris vagy oralis implantológia) az elveszett, hiányzó fogak pótlását célzó orvosi eljárás, amikor az állcsontokba, illetve azok fogmedri (alveolaris) nyúlványába műtéttel szövetbarát idegen anyagot helyezünk be (műgyökér beültetés).  Az implantológiához tartozik még: Csontpótlás, állcsontgerinc felépítés.

Fogászati implantológia

Fogászati implantológia Dunaharasztiban

Fogászati implantológia Dunaharasztiban

A fogászati implantológiát tudományosan megalapozott, klinikailag jól bevált elfogadott módszerként ismeri el az orvostudomány. A beültetésre kerülő anyagok minősége és a kifinomult műtéti technika lehetővé teszi, hogy az említett eljárás rutinszerűen alkalmazható legyen a fogazat funkciós és esztétikai rehabilitációjában.
A fogak elvesztésével járó problémák ma már a legtöbb esetben elkerülhetők. A modern implantációs eljárások, az implantációt elősegítő műtéti módszerek, csontpótló anyagok lehetővé teszik a funkciós és esztétikai követelményeknek megfelelõ, stabil fogpótlások készítését.

Közismert, hogy a fogak hiánya megnehezíti a táplálkozást, ezáltal az egész szervezet károsodik. Ezen kívül azonban az állcsontokban, az állkapocsizületben, és az arc lágyrészeiben is kedvezőtlen változások, leépülési folyamatok indulnak el: a fogmedri nyúlványok, a fogakat tartó szövetek fokozatosan elsorvadnak, az állcsontok magassága csökken, az arc "összeesik", "megöregedik", a ráncok elmélyülnek. A rendellenes rágás miatt állkapocsizületi elváltozások is keletkezhetnek.
Nagyon sok ember úgy érzi, hogy fogainak elvesztése életük egy korábbi szakaszát zárja le. A fogászati implantáció bevezetése előtt a részleges foghiány jelentős hányadában és a teljes foghiány esetében a fogak pótlása csak kivehető fogművekkel volt lehetséges. A fogpótlás módszereinek fejlődése, a mind tökéletesebb anyagok alkalmazása sokat javított a kivehető fogsorok minőségén, de a lényegét nem tudta megváltoztatni. Annak ellenére, hogy sokan megelégedéssel (vagy beletörődéssel) viselik kivehető fogsorukat, a többség úgy érzi, hogy zavarja őket mindennapi életfunkciójukban. Kellemetlen és deprimáló lehet esetenként kivenni a protézist, az ínyre támaszkodó felületek feltörést, fájdalmat okozhatnak, az evés közben helyéről elmozduló fogpótlás pedig rendkívül kényelmetlen lehet.

Implantációs rendszerek

Rendelőnkben jelenleg az alábbi implantációs rendszereket használjuk, hogy adott helyzetben az egyéni adottságoknak megfelelően a legmegbízhatóbb eredményt adó implantátumot tudjuk ajánlani a pácienseinknek:

Camlog implantációs rendszer

Camlog logo

Camlog implantációs rendszer széleskörű klinikai és laboratóriumi tapasztalatokon alapuló felhasználóbarát és következetesen protetikai irányultságú implantációs rendszer. A CAMLOG termékek gyártása folyamatosan a legújabb technológiai minőségi elvárásoknak megfelelően történik. Ezt az a folyamatos kutatásfejlesztés garantálja, amelyet a cég saját kutató és fejlesztő csoportja végez magas színvonalú gyógyítást végző klinikákkal, nemzetközileg kiemelkedően jó hírnevű egyetemekkel és fogtechnikai laboratóriumokkal együttműködve. A CAMLOG implantációs rendszer tudományosan igen jól dokumentált. Az utóbbi időben a minőség ellenőrzésére számos, tudományos vizsgálatból származó eredmény született, pl. az implantátum felszíni struktúrájára, azonnali implantációra, az azonnali terhelhetőségre, a primer stabilitásra vagy az implantátum-műcsont kapcsolat biztonságosan stabil voltára vonatkozóan. A CAMLOG implantációs rendszer alkalmazásával elért hosszú távú klinikai eredmények meggyőzőek.

Camlog implantációs rendszer

Camlog implantációs rendszer implantátumok Camlog implantációs rendszer implantátum oldalnézetben Camlog implantátum

 Camlog implantációs rendszer - implantátumok

 Camlog implantációs rendszer - implantátum oldalnézetben

 Camlog implantátum

Camlog implantációs rendszer műgyökér Camlog implantációs rendszer felépítmény Camlog implantációs rendszer végleges pótlás

Camlog implantációs rendszer - műgyökér

Camlog implantációs rendszer - felépítmény

 Camlog implantációs rendszer - végleges pótlás

Endure implantációs rendszer

Endure logo

Az Endure implantációs rendszer a 3M implantátumaként a fogászati piac egyik legjobb ár/érték arányú implantátuma: a gyártó konvencionális, anatomikus gyökér formájú implantátumrendszere az ENDURE CL, amely abszolút megfelel a modern implantátumokkal szemben támasztott követelményeknek. Alkalmazására jellemző az ésszerű egyszerűség, a kis eszközigény és a megbízhatóság. Nem utolsó szempont, hogy a 3M által garantált minőség ellenére az ENDURE napjaink talán legjobb ár/érték arányú implantátuma.

Endure implantációs rendszer

Endure implantációs rendszer implantátumok Endure implantációs rendszerek Endure implantációs rendszer sebészi műszertálca

Endure implantációs rendszer implantátumok

Rajz az Endure implantációs rendszerről

Endure implantációs rendszer sebészi műszertálca

MDI implantációs rendszer

Az MDI implantációs rendszer (3M IMTEC Sendax MDI-rendszer (mini-fogimplantátum)) egy újabb mérföldkő a fogimplantátumok fejlődéstörténetében. Olyan pácienseknek is megfelelő, akik nem viselik el a hagyományos beültetési operációt, vagy akiknek az állcsontja nem bírja el a nagyobb implantátummal járó megterhelést.

Vége a billegő fogsornak, mely még a legjobb pillanatokban is elronthatja örömünket, legyen szó akár evésről, beszélgetésről vagy sportolásról.

Miért az MDI-rendszer?
• mindössze 1 kezelés
• kedvező ár és azonnali terhelhetőség
• stabilan ülő fogsor: nem billeg, nem csúszik el
• nincs szükség feltétlenül új protézisre
• egyszerű ápolás
• nem szükséges protézisragasztó

MDI implantációs rendszer

MDI implantációs rendszer MDI implantációs rendszer protézis

MDI implantációs rendszer


Kész pótlás a gipszmintán

MDI implantációs rendszer protézis

MDI implantációs rendszerek

 A beültetett mini fogimplantátumok a felső állcsontban

MDI implantációs rendszer protézise a végleges helyén  A beültetett mini fogimplantátumok a felső állcsontnál

Implantológus

Az implantológus válaszol:

A következőkben pácienseink, betegeink implantációval kapcsolatban felmerülő kérdései alapján összeállított ismertetőt kívánjuk közreadni. Reméljük, hogy így hozzájárulunk ismereteik bővítéséhez, a módszer iránti bizalom növeléséhez.

1. Milyen anyag kerül be az állcsontba beültetéskor?

Az implantológiában legáltalánosabban használt anyag a titán fém. Felületi oxidrétege miatt igen stabil, továbbá magas a felületi energiája, felületi feszültsége, ezért képes magáhozkapcsolni a víz, a nátrium, kálcium, klór, foszfát, stb. molekulákat, fehérjéket, amelyhez a csontszövet fehérjestruktúrái késõbb kötődni tudnak. Így létrejöhet az osszeointegráció, az implantátum csontos rögzülése. A titán fémet több orvosi szakterületen is alkalmazzák (baleseti sebészetben a törött csontok egyesítésére, rögzítésére, a rekonstrukciós sebészetben az elveszett szövetek pótlására, a forma helyreállítására, az izületi sebészetben stb.) A csontosan rögzült implantátumra felépíthető a fogpótlás.

2. Milyen előfeltételei vannak az implantációnak? Mikor nem lehet beültetni a titán gyökeret?

Az enosseális (csontba helyezett) implantáció előfeltétele a megfelelő alakú méretű, és szöveti felépítésű csont, amelybe az implantátum behelyezhető. Tudni kell, hogy a fogak elvesztése után a fogakat tartó csont fokozatosan sorvad. Az atrofia egy-egy csonton belül is különbözően játszódik le, de mindenképpen más a sorvadás iránya és mértéke a felső és más az alsó állcsonton. Több évtizedes klinikai megfigyelések azt igazolják, hogy a titán implantátum beültetése jelentős mértékben csökkenti a fogágy sorvadását. Ez arra hívja fel a figyelmet, hogy a fogak elvesztése után mielőbb célszerű implantátumot behelyezni. Nem kell várni a nagyfokú csontsorvadásig, amikor már nincs megfelelő mennyiségű csont az implantátum számára. Azokban az esetekben, amikor a csonthiány nagy mértékű, vagy egyes anatómiai képletek akadályozzák az implantációt, speciális műtétekkel még mindig lehet segíteni. Ezeket a későbbiek során ismertetjük. Vannak azomban olyan körülmények, amikor nem célszerű, vagy nem lehet implantátumot behelyezni. Erre vonatkozóan a kezelőorvost kell megkérdezni. Általánosságban elmondható, hogy súlyos, minden sebészeti beavatkozást ellenjavalló általános, az egész szervezetet érintő betegségekben nem célszerű megkísérelni implantációt, röviddel az állcsontokat érő nagy dózisú besugárzás után, valamint a csontszövetek nem gyógyítható elváltozásai, betegségei estén sem javallt implantáció. Külön fel kell hívni a figyelmet a száj higienes állapotára. Elhanyagolt, fogkövekkel zsúfolt, ínygyulladásos száj, vagy a csontokban a fogak körül fennálló gyulladásos folyamatok eleve sikertelenségre ítélik az implantációt.

3. Hogyan készüljünk fel az implantációra?

Az implantációt végző orvos mindenek elõtt tájékozódik a páciens általános egészségi állapota felől, majd kérdésekkel úgy irányítja páciensét, hogy a jövetelét megelőző, fogazatát és állcsontját érintő eseményekről, valamint a helyreállítással kapcsolatos igényekről a lehető legtöbbet megtudjon. Ezután klinikai és röntgenvizsgálatokkal mérik fel a fogazat, az íny, a száj lágyrész képleteinek, és az állcsontok állapotát. A vizsgálatok alapján készíthető el a fogazat rehabilitációját célzó kezelési terv. A cél a fogazat esztétikai és funkciós helyreállítása. Ez azt jelenti, hogy a fogpótlás tervét és az implantációs tervet együtt kell elkészíteni. Az elkészült tervet a pácienssel egyeztetik. Tekintettel arra, hogy e művelet során idegen anyagok kerülnek a szervezetbe, a felvilágosítás tényét és a páciens beleegyezését a műtétbe, célszerű írásban rögzíteni. Amennyiben a fogazat, íny, és a csontok állapota igényeli, meg kell tenni az előkészítő műveleteket. (A gyulladásos szövetek eltávolítása, dental-higienes kezelés, a csontok, lágyrészek szükség szerinti kezelése stb.) A műtét gyakorlatilag egyszerű, jól felkészült szakorvos számára rutin feladat. Járóbeteg ellátásban, helyi érzéstelenítéssel elvégezhető.

4. Milyen kockázatot vállal a páciens, amikor implantációt végeznek el rajta?

Tudni kell, hogy ha egy szervezetbe bármilyen anyagot is beültetünk, az kockázattal jár. A leggondosabb előkészítés, tervezés és kivitelezés mellett is előfordulhat, hogy az implantátumot el kell távolítani. A szövődményekrõl és kockázatokról részletes felvilágosítást a kezelőorvos ad. Azt azonban a több évtizedes implantációs tapasztalatok bizonyították, hogy a sikeres implantációk aránya jóval meghaladja a 90 %-ot.

5. Mennyire fájdalmas a műtét? Mire kell számítani?

Az implantáció műtéti beavatkozás, amely elvégezhető helyi érzéstelenítésben és altatásban is. Betegeink szorongásának feloldása érdekében, műtét előtt nyugtató-lazító gyógyszert adunk. Egy-két implantátum behelyezése foghúzással egyenértékű terhelést jelent. A modern érzéstelenítő gyógyszerekkel a műtét teljesen fájdalommentes. Több implantátum egyidejű behelyezésekor, vagy erősen szorongó páciensek esetén teljes altatást alkalmazunk. A műtét utáni fájdalom, duzzanat, és kellemetlenségek elkerülése érdekében gyógyszerekkel látjuk el pácienseinket.

6. Hogyan zajlik le a műtét?

Az implantátum helyének, méretének és a behelyezés irányának előzetes megtervezése és érzéstelenítés után feltárjuk a csontot, és az implantációs módszer elõőrása szerint lépésrõl-lépésre elkészítjuk az implantátum "fészkét". Az implantátum behelyezése után zárjuk a sebet. Egy hét múlva kontroll vizsgálat szükséges, amikor, eltávolítjuk a varratokat.

7. Mikor lehet megterhelni az implantátumot mikor kerülhetnek rá a fogak?

Megkülönböztethetünk egy-és kétfázisú műtéti technikát. Az egyfázisú műtét esetén, az implantátum behelyezésekor egyúttal bekerül az a felsõ titán fej amely rövid idõn belül terhelhetõ, és elkészíthető rá a fogpótlás.

Előnye:

- nincs második műtét,
- rövid idõ alatt elkészül a fogpótlás.

Hátránya:

- A szájüregbe nyúló implantátum fej ill. nyaknál bakteriális invázió juthat az íny alá, amely az implantátum körüli csont gyulladását okozhatja.

Az azonnali terhelés és a részben nem steril gyógyulás nem kedvez az osszeointegrációnak, azaz a csontsejtek megtapadásának. Az ásványi anyagok beépülésének, megkötődésének feltételei sem ideálisak. Elméleti és gyakorlati szempontból is kedvezőbbnek mondható a kétfázisú módszer, amikor az első fázisban történik az implantáció és a beültetés után azonnal zárjuk a sebet, steril körülményeket biztosítva. A meggyógyult íny alatt az implantátum körüli csontszövet zavartalanul gyógyulhat, így a csont szorosan körülveszi a beültetett titán gyökeret. 4-6 hónap után az implantátum feletti ínyrészt eltávolítjuk, és az implantátum furatába un. gyógyuló csavart helyezünk, amely körül az íny begyógyul, és kialakul annak végleges formája. Mintegy 14-16 nap múlva a gyógyulási csavar eltávolítása után becsavarjuk a titán csonkot, amelyre a fogpótlás támaszkodik.

Azon munkálkodunk, hogy az 'implantológia Dunaharaszti' kifejezésről mi jussunk eszükbe, kiválóan elvégzett munkánk miatt.


   |    ,
 Az oldalt szolgáltatja: wlap.hu